Omadused

Vermikompost kujutab endast vihmausside elutegevuse jääke ja väljaheiteid. Ta kujutab endast mulla sarnast pudedat, hästi lõhnavat massi.

 

Kuna vermikompost sisaldab suure hulga ( kuni 32% kuivaines) huumuslikku ainet, annab see orgaanilisele väetisele kõrged agrotehnilised ja kasvu stimuleerivad omadused. Kõik toitained on väetises balanseeritud ja taimedele kergesti omastatavas vormis. Vermikompost ei sisalda patogeenilisi mikroorganisme, ussnugiliste mune, umbrohu seemneid ega raskemetalle. Lisaks sisaldab vermikompost hulgaliselt mullale ja taimedele kasulikke mikroorganisme, mille koos vermikompostiga mulda viimisel siirduvad sinna, eritavad fütohormoone ja antibiootikume, fungitsiidseid ja bakteriaalseid ühendeid mis viib patogeense mikrofloora väljaviimisele. Kokkuvõttes see kõik tervendab mulda ja kõrvaldab paljudest laialt levinud taimsetest haigustest.

Vermikompost on kõrge efektiivsusega, ökoloogiliselt phas orgaaniline väetis, mille kasutamine parandab põllumajandussaaduste saagikust, kvaliteeti ja agrokeemilisi omadusi.

Lisaks omab vermikompost ainulaadseid füüsilis-keemilisi omadusi: veekindel struktuur (95 – 97%) ja täielik veeimavus (200 – 250%). See võimaldab teda käsitleda kui suurepärast melioranti ja mullaparandjat.